Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Дрва за огрев за социјално загрозени семејства

Дрва за огрев за социјално загрозени семејства


 

Општина Гази Баба ја продолжува традицијата за поделба на дрва за огрев на лица од социјално ранливите категории, за новогодишните празници.

 

Во периодот пред новогодишните празници, на 70 семејства им бea поделени по 1 м3 дрва за огрев.

 

Дрвата беа транспортирани до нивните домови, со што општина Гази Баба и овој пат ја искажа својата хуманост и грижа за социјално загрозените семејства, жители на нејзина територија.


02.01.2013

Shop for a wide range of women's, men's and kids sneakers from Nike, adidas, Reebok and more.

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree