Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201303/20130322/gallery_keramidnica is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на крак на фекална канализација во Керамидница

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201303/20130322/gallery_keramidnica is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Изградба на крак на фекална канализација во Керамидница


 

Општина Гази Баба изведе крак на секундарна фекална канализација во н. Керамидница, на улицата „Боро Тодоровиќ„. Со превземање на оваа активност им се овозможува уште на 10 семејства да се приклучат кон секундарната фекалната канализација, со што ќе им се решат проблемите кои ги имаат со септичките јами.

 

Должината на кракот изнесува од 60м, а општината за оваа активност одвои 100,000.00 денари од својот Буџет.

 

Изведувач на работите беше фирмата Адра од Скопје.


22.03.2013

{gallery}foto/2013/201303/20130322/gallery_keramidnica{/gallery}

Saldos - Entrega gratuita

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree