Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на крак од фекална канализација во Инџиково

Изградба на крак од фекална канализација во Инџиково


 

Општина Гази Баба во соработка со ЈП Водовод и канализација и месното население, започна со изградба на крак од фекална канализација на улицата 21 во н.м. Инџиково.

Вкупната должина на трасата изнесува 440 m, со профил Ф250 mm.

 

Со оваа канализација ќе се реши проблемот на одведување на отпадните води на околу 30 семејства, со што населеното место Инџиково, ќе биде речиси во целост покриено со фекална канализациона мрежа.

 

Работите ги изведуваат, фирмата Адра од Скопје и ЈП Водовод и Канализација, а вкупната вредност на работите изнесува 1.400.000,00 денари.

 


22.04.2013

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree