Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201311/20131127/gallery_den_na_drvoto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одбележување на Ден на дрвото во општина Гази Баба

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201311/20131127/gallery_den_na_drvoto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Одбележување на Ден на дрвото во општина Гази Баба


 

 

Сонот за пошумена Македонија преку засадување на иднината се појави во август 2007 година. Ова е проект за масовно засадување на голините и опустошените планини, но се облагородуваат и урбаните средини на кои има место да се засади ново дрво, нов живот. Ваквите акции се безрезервно поддржани од Владата на Република Македонија со сите надлежни министерства, Заедницата на локалната самоуправа (ЗЕЛС) со општините, и ЈП „Македонски шуми“.

 

За акцијата под мотото „Засади здравје, засади здрава иднина“ беа набавени 9500 садници за територијата на општина Гази Баба.

 

Градоначалникот Тони Трајковски, претседателот на Советот Милан Андоновски, граѓани , акцијашки здруженија, како и вработени од компанијата Лук оил, масовно ја подржаа акцијата и засадија садници во паркот Борис Трајковски и Здравствениот дом во населбата Ченто.


27.11.2013

{gallery}foto/2013/201311/20131127/gallery_den_na_drvoto{/gallery}

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree