Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201303/20130314/gallery_odrzuvanje_na_kanalska_mreza is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одржување на каналска мрежа во Гази Баба

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201303/20130314/gallery_odrzuvanje_na_kanalska_mreza is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Одржување на каналска мрежа во Гази Баба


 

Водостопанство „Скопско поле„ во соработка со општина Гази баба, во изминативе денови чистеа канали во населеното место Економија, во должина од 800м и во урбаната заедница Ченто на улица 16, во должина од 1 км,.

 

Општина Гази Баба им помага на индивидуалните физички лица – водокорисници со превземање на обврските за плаќање воден надомест за одводнување. На подрачјето на општината под системот за одводнување “Скопско Поле” се опфатени вкупно 2175 ха, од кои 1371 ха поседуваат индивидуалните физички лица – водокорисници.

 

Надоместот по хектар изнесува 2400 денари, што значи вкупниот надомест, кој општината го плаќа на Водостопанство Скопско Поле – Скопје, изнесува 3,882,672,00 денари со вклучен ДДВ. Овие средства Водостопанство „Скопско Поле„ ги користи за одржување и расчистување на каналската мрежа во општина Гази Баба.


14.03.2013

{gallery}foto/2013/201303/20130314/gallery_odrzuvanje_na_kanalska_mreza{/gallery}

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree