Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201311/20131128/gallery_den_na_drvoto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

ОУ „Крсте Мисирков“ учествуваше во акцијата „Ден на Дрвото“

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201311/20131128/gallery_den_na_drvoto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

ОУ „Крсте Мисирков“ учествуваше во акцијата „Ден на Дрвото“


 

По повод „Дена на дрвото - Засади здравје! Засади здрава иднина!“ активно учество земаа учениците од ОУ„Крсте Мисирков“ - Скопје.

Во рамките на оваа акција, учениците од нашето училиште во придружба на наставниците беа ангажирани со активности за еколошко уредување и засадување на шумски садници во училишниот двор.

 

Учениците беа видно заинтересирани и земаа активно учество во изработка на литературни и ликовни творби, макети, постери и флаери, уредување на училишниот двор и зеленилото во училиштето, организирано пошумување во Мршевци како и активно учество во сите активности на еколошкатаа секција.


28.11.2013

{gallery}foto/2013/201311/20131128/gallery_den_na_drvoto{/gallery}

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree