Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Поделени дрва за огрев на семејства од висок социјален ризик

Поделени дрва за огрев на семејства од висок социјален ризик


 

Општина Гази Баба како и минатите години ја реализираше акцијата за поделба на огревно дрво на семејства корисници на постојана и социјална парична помош евидентирани во Одделението за остварување на правата од детска и социјална заштита на Гази Баба при ЈУ Меѓуопштински Центар за социјални работи на Град Скопје.

 

Оваа година беа поделени вкупно 82 метри буково огревно дрво и беа транспортирани до домовите на семејствата кои јавно ја искажаа благодарноста кон општината и Градоначалникот Тони Трајковски за покажаната хуманост и грижа за оваа категорија семејства.

 


11.12.2013

nike loafer shoes for women on amazon store

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree