Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201303/20130316/gallery_fekalna_kanalizacija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Промоција на проект за фекална канализација од Ергеле до Дрма

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201303/20130316/gallery_fekalna_kanalizacija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Промоција на проект за фекална канализација од Ергеле до Дрма


 

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, заедно со советниците на општината и Градот и жителите од Гази Баба, го промовираа проектот за изградба на фекална канализација за населените места од Ергеле до Дрма.

 

Овој проект е од голема важност за населените места Ергеле, Трубарево, Гоце Делчев, Колонија, Јурумлери, Идризово и Дрма, во кои живеат околу 16,000 жители, а ќе им биде решен долгогодишниот проблем кој го имаат жителите со фекалните води и септичките јами.

 

Овој проект е зедничка инвестиција на општина Гази Баба и градот Скопје, во вредност од 80,000,000.00 денари.


16.03.2013

{gallery}foto/2013/201303/20130316/gallery_fekalna_kanalizacija{/gallery}

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree