Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201302/20130219/gallery_atmosferska_kanalizacija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Започна изградба на атмосферска канализација на улица Перо Наков и улица 840БИС

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2013/201302/20130219/gallery_atmosferska_kanalizacija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Започна изградба на атмосферска канализација на улица Перо Наков и улица 840БИС


 

Градоначалникот на oпштина Гази Баба, Тони Трајковски, градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева и советници во Советот на Градот и на Општината, присуствуваа на почетокот на градежните работи за изградба на атмосферската канализација на улица Перо Наков и улица 840БИС.

 

Кога има обилни дождови водите се собираат на улицата и отежнато се одвива сообраќајот. На овој потег ќе се изградат тротоари по коишто граѓаните коишто живеат во околината или пак пазарат во околните продавници ќе можат безбедно да се движат.

 

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, истакна дека ова е едно од најфреквентните места во општината, а со изградбата на атмосферска канализација и тротоари ќе се реши еден долгогодишен проблем и ќе се зголеми безбедноста на сите учесници во сообраќајот.

 

Во рамките на проектот ќе се изврши реконструкцијата на ул. 840БИС, крак 1, со должина од 130 метри, ќе се изградат тротоари со широчина од 1,8 метри и атмосферска канализација со коловозни сливници и ревизиона шахта.

 

Во текот на градежните работи ќе се изврши целосна замена на оштетениот слој на асфалтот и ќе се вгради 490 кубни метри тампон со дебелина од 30 см. Врз тампонот ќе се нанесе асфалт БНС-22 во два слоја и завршен слој од 6 см од асфалтна маса АБ-16. На целиот потег ќе се изградат и пешачки патеки широки 1,8 метри што ќе им овозможат безбедно движење на пешаците.

 

Вкупната вредност на проектот е 2.841.098,00 денари а рокот за изведба е 6 месеци.

 


19.02.2013

{gallery}foto/2013/201302/20130219/gallery_atmosferska_kanalizacija{/gallery}

Air Jordan 1 Low Emerald Rise/White-Black For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree