Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Чистење на канали во Гази Баба

Чистење на канали во Гази Баба


 

Јавното претпријатие „Скопско Поле“, во изминатиот период вршеше рачно расчистување на ободниот канал во Сингелиќ, во должина од 1200 m.

 

Исто така, се вршеше и машинско чистење на каналот наречен „Суводолица“ во Смилковци, во должина од 1100 m, каде истовремено се направи и премин преку патот, со поставување на бетонски цевки.

 

Со овие активности се намалува можноста од излевање на атмосферските води и поплавување на земјоделското земјиште, при поголеми врнежи од дожд.

 

Според потребата, во следниот период се планира расчистување и на други канали на територијата на општина Гази Баба.

 


02.10.2015

 

 

 

Mens Nike Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree