Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Чистење на каналска мрежа

Чистење на каналска мрежа


 

Општина Гази Баба од 2010 година помага на индивидуалните физички лица - водокорисници со превземање на обврските за плаќање на воден надомест за одводнување, на ЈП Водостопанство „Скопско Поле“. Надоместокот се кориси за редовно и навремено чистење на каналската мрежа на подрачјето на општина Гази Баба, од страна на Водостопанство „Скопско Поле“, со цел спречување на евентуални поплави на земјоделското земјиште и други површини на подрачјето на општината.

 

Според годишната програма на Водостопанство „Скопско Поле“ за одржување на каналската мрежа за одводнување на територијата на општина Гази Баба, предвидено е да се исчистат 13.800 m, од кои во изминатиот период се исчистени главниот канал кој поминува од Камник до Инџиково и Русков канал, во вкупна должина од околу 5900 m.

 

Овие денови се чисти споредниот канал, во должина од 1000 m кој поминува низ Инџиково, каде во работна обиколка беше градоначалникот Тони Трајковски.

 

За следниот период се планира да се исчисти ободниот канал од Стајковци кон Брњарци.

 


11.06.2015

 

 

 

Supreme

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree