Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Отпочна изградба на фекална канализација на крак на улица во Хиподром

Отпочна изградба на фекална канализација на крак на улица во Хиподром


 

Во населба Хиподром, на крак на улица Благоја Стефковски, започна изградба на фекална канализација во должина од 150 m со профил на цевки од 250 mm.

 

За оваа активност општината издвои средства во висина од 440.000,00 денари, а истата ќе биде завршена за околу две недели, изјави градоначалникот Тони Трајковски, кој беше присутен на отпочнувањето на работите.

 

Градежните работи ќе ги изведува фирмата Вардарградба од Скопје.

 


24.06.2015

 

 

 

balerínky

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree