Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Втора фаза на атмосферска канализација

Втора фаза на атмосферска канализација


 

Во тек е изведба на втора фаза на атмосферска канализација на крак на ул. „Благоја Стефковски“ која ја поврзува оваа улица со ул. „Перо Наков“, преку железничката пруга.

 

Оваа фаза опфаќа поставување и приклучоци на сливници долж улицата..

 

Општина Гази Баба од својот буџет за овие активности издвои средства во вредност од 576.000,00 денари.

 

Изведувач е фирмата Вардарградба.

 

По завршувањето на овие активности ќе се пристапи кон асфалтирање на оваа улица.

 


27.07.2015

 

 

 

/Nike_7_1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree