Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Отворен ден со факултетите од Гази Баба

На 08.05.2018 година (вторник) од  11:00-14:00 часот на плоштадот во н. Автокоманда ќе се одржи Отворен ден со петте факултети (Природно математички         факултет, Факултет за земјоделски науки и храна, Факултет за дизајн и технологија на мебел и ентериери, Шумарски факултет , Факултет за ветеринарна медицина)   кои се наоѓаат на територија на општина Гази Баба.

Отворениот ден ќе биде  наменет за  учениците од средните училишта, каде ќе можат да се запознаат со се она што го нудат факултетите за нивното понатамошно   образование.

На настанот ќе се обратат  градоначалникот Борис Георгиевски и ректорот на УКИМ проф.д-р Никола Јанкуловски.

 Настанот ќе биде збогатен со музичка програма.


03.05.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree