Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2012/201211/20121121/gallery_den_na_drvoto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Гази Баба активно го одбележа Денот на дрвото

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2012/201211/20121121/gallery_den_na_drvoto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Гази Баба активно го одбележа Денот на дрвото


 

Општина Гази Баба и оваа година активно се вклучи во традиционалната акција „Ден на дрвото“, која оваа година се одвиваше под мотото „Спортски е да се сади“, засадувајќи дрвца за поубава и поздрава иднина на Македонија.

 

На локацијата во парк шумата Гази Баба, градоначалникот Тони Трајковски со дел од општинската администрација засадија дрвца на местото кое ова лето беше опожарено. На оваа локација присутни беа и дел од администрацијата на град Скопје, ЈП Паркови и зеленило, ученици од ОУ Григор Прличев и од неколку средни училишта, како и студенти од Приридно математичкиот факултет и жители на урбаните заедници Железара и Автокоманда.

На оваа локација се засадија 3000 дрвца.

 

Градоначалникот со општинската администрација исто така засадија дрвца на локацијата во Мршевци.


21.11.2012

{gallery}foto/2012/201211/20121121/gallery_den_na_drvoto{/gallery}

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree