Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Велигденски турнир во пинг понг

Велигденски турнир во пинг понг


 

Во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт на Гази Баба, во СЕТУ „Михајло Пупин“ се одржа Велигденски турнир во пинг понг во машка и женска конкуренција. На турнирот учествуваа ученици од сите основни училишта од општината.

 

Пласман во машка конкуренција

I место Мартин Анчевски – ОУ „Крсте Мисирков“

II место Филип Митровски – ОУ „Кирил и Методиј“

III место Мартин Котевски – ОУ „Григор Прличев“

IV место Филип Ѓорѓиев – ОУ „Кирил и Методиј“

 

Пласман во женска конкуренција

I место Бојана Михајловска – ОУ „Вера Јоциќ“

II место Ана Марија Димитрова – ОУ „Григор Прличев“

III место Суада Имери – ПОУ „Кирил и Методиј“

IV место Ана Цветковска – ОУ „Кирил и Методиј“

 


07.04.2015

 

 

 

Air Jordan Release Dates 2020

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree