Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Акција за собирање на кабаст отпад

 

Општина Гази Баба и ЈП Комунална хигиена организираат акција за собирање кабаст отпад: мебел, опрема од купатила, бела техника, електронски апарати, на 5 и 6 август за граѓаните од урбаниот дел на територија на општината. Службите на комунална хигиена отпадот ќе го собираат од пред нивните домови.

Акцијата ќе биде спроведена од 7 до 11 часот, во текот на двата дена.

На 5ти август ќе бидат опфатени Автокоманда, Железара, Ќерамидница а на 6ти август Маџари, Триангла, Хиподром и Ченто.


За дополнителни информации можете да ги контактирате секретарите на урбаните заедници каде ќе се собира кабастиот отпад.


29.07.2016

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree