Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Активност „Енергијата и опасностите од неа“

Активност „Енергијата и опасностите од неа“


 

Децата од големите групи од објектот „Сонце“, кој е дел од градинката „25 Мај“ , ја спроведоа активноста на тема „Енергијата и опасностите од неа“ која е дел од проектот „Еко заштита“.

 

Најмладите низ практични примери го проследија предавањето на кое се запознаа со примената и опасностите од електричната енергија.

 

Активноста беше спроведена во соработка со учениците од основното училиште „Крсте Мисирков“.

 


14.03.2016

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG "Obsidian" Sail/Obsidian-University Blue For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree