Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Активности за расчистување

 

Активностите за расчистување на поплавените подрачја секојдневно течат со забрзано темпо.

На работните состаноци кои се одржуваат секој ден, се прави координација на работните задачи и веднаш потоа се делува на терен.

Градоначалникот Тони Трајковски од раните утрински часови до доцна навечер е на терен на поплавените локации и ги координира активностите.

Тој денес беше на поплавените локации во: Економија, Виниче, Смилковци, Страчинци, Црешево, Инџиково каде вршеше увид во работите кои се одвиваат за расчистување на патиштата и домовите, ги координираше тимовите за чистење и работеше заедно со вредните доброволци со цел да се помогне на оштетените граѓани.


12.08.2016

Nike Air Max 97

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree