Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање на улица во Тумба Маџари

 

Градоначалникот Тони Трајковски заедно со директорот на ЈП Улици и Патишта Синиша Ивановски беше во работна посета на асфалтирање на улица во Тумба Маџари. Општина Гази Баба ја спроведува оваа активност во соработка со Град Скопје и ЈП Улици и патишта за цел подобрување на патната инфраструктура на жителите на ова место.

По завршувањето на канализацијата за ова место, општина Гази Баба премина кон завршната фаза, асфалтирање на улицата.

Должината на улицата која се асфалтира е околу 180 m , а вкупната инвестиција изнесува 500.000 денари.


11.05.2016

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree