Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање на улицата Бапчор

Увид во градежните работи на улицата „Бапчор“ во Автокоманда, направи градоначалникот Тони Трајковски, кој во рамките на работните посети на градежните активности во Гази Баба беше орисутен и на асфалтирањето на улицата.

Имено, на оваа улица, која е многу фреквентна, се прави реконструкција, каде претходно се направија приклучоци на зградите од оваа улица, бидејќи се правеа нивни доградби и реконструкции.

Вкупната должина на улицата е околу 110 м, а активностите ги изведуваа општината заедно со ЈП Водовод и канализација, кои работеа на замената на водоводната мрежа и реконструкција на атмосферската и канализационата мрежа, а обврската за асфалтирањето е на општината.

Вкупната инвестиција е 1 милион денари, а работите ги изведува фирмата Адра од Скопје.

Градоначалникот рече дека со аваа активност ќе се подобри сообраќајот на населбата, но и апелираше низ оваа улица да не сообраќаат тешките товарни возила, иако е поставен таков сообраќаен знак, тој во многу случаи не се почитува.


23.04.2016

AIR MAX PLUS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree