Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање на улица во Смилковци

 

Во н.м. Смилковци се започна со санација на крак на улицата „Павле Божинов“, во должина од 400 m и широчина од 3 m. Вредноста на работите изнесува 1 милион денари, а изведувач на градежните работи е фирмата Бетон.

Летниот период ќе се искористи за санација на улиците на подрачјето на општината и санација и реконструкција на паркинзите, за што се предвидени околу 9 милиони денари.

Со овие активности ќе се подобрат условите за движење на возилата и пешаците низ територијата на Гази Баба. Онаму каде што нема да може да се асфалртираат улиците, истите ќе бидат тампонирани.


11.07.2016

nike air force 1 gingham shoes for women on amazon

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree