Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Бајрамски фудбалски турнир

 

ФК Фортуна од Сингелиќ втора година по ред го организира Бајрамскиот фудбалски турнир, на кој учествуваа младински екипи од неколку општини од градот Скопје – генерации 2003 и 2005 година, каде спортуваа и другаруваа.

Градоначалникот Тони Трајковски беше присутен на турнирот, каде го додели пехарот на најдобрата екипа во фудбал, од генерација 2003.

На тунирот учествуваа 10 екипи со над 200 деца. Наградите од генерација 2003 ги освоија: трето место екипата на Фортуна 2009, второ место екипата на ФАМОС, прво место екипата на Смилковци, најдобар голгетер е Дарко Младеновиќ од ФАМОС, најдобар голман 3 Никола Спасовски од Смилковци, најдобар играч Џемаил Јахии од Фортуна 2009.

Наградите од генерација 2005 ги освоија: трето место екипата на ёфортуна 2009, второ место екипата на Албарса, прво место екипата на Кул, најдобар голгетер Албан Аземи од Фортуна 2009, најдобарт голман е Зафир Зафировски од СМИЛКОВЦИ, НАЈДОБАР ИГРАЧ Е Амар Мустафа од Албарса.

Најфер екипа на турнирот е прогласена екипата на Њу Јорк ФК.


06.07.2016

Alle Artikel

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree