Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Бронза за КК „Металург“ на Европското првенство во карате

Бронза за КК „Металург“ на Европското првенство во карате


 

На Европското карате првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година кое се одржа од 5-7 февруари во Кипар, македонските репрезентативци од Карате Клубот „Металург“ освоија бронзени медали. На ова превенство учествуваа 9 репрезентативци од нашата земја, а 6 од нив освоија медалји и остварија значаен успех на меѓународно ниво.

 

Петар Спасеновски, во категоријата јуниори +76кг и Азиз Исмаил, во категоријата јуниори до 75 кг за нивниот покажан успех и одлична борба беа наградени со бронзен медал.

 

Градоначалникот Тони Трајковски имаше средба со младите каратисти на која се разговараше за постигнатите успеси, искуството од европското првенство како и за нивните идни планови.

 


17.02.2016

 

 

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree