Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Чешка со помош за Гази Баба

 

Градоначалникот Тони Трајковски денес во паркот Ченто прими 10 машини за сушење на ѕидови и влажни постории од Претседателот на "Клубот на Пријатели на Македонија" од Република Чешка, г-дин Јири Бартон.

 

Машините се помош за активностите за санирање на последиците од поплавите кои ја зафатија општина Гази Баба.

 

Опремата ќе биде сместена во Јавното комунално претпријатите Гази Баба 2007, на понатамошно располагање, при што секојдневно ќе се дистрибуираат Машините за сушење до сите оние семејства на кои им се потребни.

 

На настанот присуствуваа и претставникот на Амбасадата на Република Чешка во Република Македонија Јозеф Брож и директорот на Средното угостителско-туристичко училиште „Лазар Танев", Зоран Николовски, кој има успешната партнерска соработка со "Клубот на Пријатели на Македонија" од Република Чешка.


31.08.2016

 

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree