Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Чистење на депонии

 

Во населените места во текот на синоќешните часови се расчистуваше големата депонија во Стајковци, каде работеа 14 камиони и два утоварувачи и малите депонии во Сингелиќ, каде работеше еден камион и еден утоварувач.

Исто така, во ноќните часови Противпожарната бригада на град Скопје ги миеше улиците во Стајковци, а ЈП Комунална хигиена ги миеше улиците во Сингелиќ.

Градоначалнците Тони Трајковски и Коце Трајановски беа на терен и направија увид во активностите.


27.08.2016

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree