Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

„Ден повеќе за одбојка“ во спортската сала „Методија Андонов-Ченто“

„Ден повеќе за одбојка“ во спортската сала „Методија Андонов-Ченто“


 

Во спортската сала „Методија Андонов-Ченто“ во населбата Маџари се одржаа натпревари во одбојка по повод реализирањето на проектот на Светската федерација за одбојка „Ден повеќе за одбојка“.

 

Овој спортски настан е во организација на одбојкарскиот клуб „Јанта Волеј“ и Општинскиот сојуз на училишен спорт на Гази Баба, а со поддршка од општина Гази Баба.

 

Во натпреварите учествуваат сите училишта од општината, а главната цел е поголемо промовирање на спортот и другарувањето меѓу учениците.

 


29.02.2016

 

 

 

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree