Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Денови на солидарност во Гази Баба 2016

 

Традиционално и оваа година во рамките на културното лето Гази Баба, се одржа манифестацијата „ДЕНОВИ НА СОЛИДАРНОСТА" која е поврзана со катастрофалниот земјотрес во Скопје кој се случи 1963 година. Многу држави од светот во тоа време им помогнаа на жителите на град Скопје, кој стана град на солидарноста.

Дел од населбата Ченто е изграден со помош после земјотресот и оваа манифестација е посветена во чест на сите оние кои ги изгубија своите животи и во чест на оние кои помагаа во тешките мигови.

На манифестацијата настапија естрадните уметници, Блага Петреска, Јане Дунимаглоски, Даниела Темелковска, Валентина Димитриевска, Круме Спасовски и Лајф бенд.


28.07.2016

Saldos - Entrega gratuita

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree