Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Директно вклучување во утринска програма на МРТВ

 

Градоначалникот Тони Трајковски имаше директно вклучување во утринската програма на МРТВ, каде зборуваше за новите инвестиции во општина Гази Баба.

На местото на старата Млекара во Хиподром, ќе се гради стамбено – деловен комплекс, градинка и бензинска пумпа, инвестиција од околу 10 – 12 милиони евра.

На улица „Киро Глигоров“ во близина на мостот Близнак, исто така ќе се гради стамбено – деловен комплекс, инвестиција во висина од околу 20 - 25 милиони евра.


29.06.2016

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree