Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Договори за финасирање проекти на Здруженија на граѓани за 2016

Договори за финасирање проекти на Здруженија на граѓани за 2016


 

Во просториите на општина Гази Баба, официјално беше остварена средба на Градоначалникот Тони Трајковски и претставници од Здруженијата, на која ги потпишаа Договорите за учество во финансирање на проекти на здруженија на граѓани и фондации од Гази Баба од локален интерес за 2016 година.

 

 

На Јавниот повик објавен во месец август 2015 год. за распределба на средства од Буџетот на општина Гази Баба, наменети за финансирање на програмски активности на здруженија и фондации, беа поднесени 31 проект.

 

Комисијата, составена од општинската администрација ги разгледа сите пристигнати Проекти и според критериумите прифати 26 проекти.

 

По потпишувањето на Договоритe градоначалникот Тони Трајковски ги поздрави присутните со кои разговараше околу проектите кои ќе се реализираат заеднички со општината оваа година.

Претставниците на Здруженија на граѓани и Фондации изразија голема благодарност до општината за разбирањето и подготвеноста за соработка во повеќе области.

 

 


19.02.2016

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree