Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Државен натпревар на младински и детски хорови, оркестри и солисти

 

Во Кавадарци на 6,7 и 8 мај се одржа Државниот натпревар на младински и детски хорови, оркестри и солисти.

ООУ„Наум Наумовски Борче“ настапи во сите категории и освои 3 први места и едно второ место.

Во категорија на двогласни хорови, хорот при ООУ„Наум Наумовски Борче“ ги освои највисоките бодови и прво место.

Во категорија на орфови оркестри, оркестарот од истото училиште ги освои највисоките бодови и прво место.

Во категорија на „Најдобар глас“, пласман и учество земаа двајца ученици. Ученичката Рахела Дојчиноска во категорија на забавни мелодии освои второ место, а ученикот Дамјан Димевски во категорија на народна музика освои прво место.

Учениците од ова училиште на државно ниво ја претставија општина Гази Баба на највисоко ниво.

Честитки за учениците и диригентот и ментор Весна Трајковска-наставник по музичко образование во ООУ„Наум Наумовски Борче“.


17.05.2016

 

Nike Off-White

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree