Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Државен натпревар во атлетика за основци

 

На државниот натпревар во атлетика за основни училишта кој се одржа во Куманово учествуваа четири училишта од општина Гази Баба, Наум Наумовски Борче, Крсте Мисирков, Вера Јоциќ и Крум Тошев, каде учениците освоија осум златни и еден сребрен медал.

Со златни медали се закитија следните ученици, Ева Илиевска со скок во далечина и скок во височина од ООУ „Наум Наумовски Борче", Ива Илиевска, Анастасија Караџа, Гала Урдаревска и Ана Стојковска за штафета 4х100 метри од ООУ „Наум Наумовски Борче" и Драган Живковски во фрлање ѓуле од ООУ„Крсте Мисирков". Сребрениот медал освои Анастасија Караџа во дисциплина 100метри од ООУ „Наум Наумовски Борче".


16.05.2016

 

NIKE AIR MAX

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree