Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Еко ден во ООУ Дане Крапчев

 

Учениците од ООУ “Дане Крапчев” и оваа година го одбележаа еко денот на училиштето и продолжија со остварувањето на својата еко мисија.

Централна активност беше одржувањето на едукативна работилница на тема е-отпад во соработка со Центарот за Климатски промени.

Оваа активност е продлабочување на соработката на веќе започнатиот проект со Општина Гази Баба за е-отпад.

Учениците од одделенска настава кои зедоа учество во работилницата се едуцираа на оваа тема.

Тие преку електронски уреди во улога на стрип јунаци се запознаа со можностите за рециклирање на е-отпадот и опасностите од него, доколку не се одложува правилно.

Беа изработени паноа со упатства и насоки за правилно управување со е-отпадот кои ги изложија во холот на училиштето и се поделија едукативни брошури за е - отпад со цел да се подигне свеста за овој вид на отпад.

Во рамките на еко денот учениците засадија рози во училишниот двор .


08.04.2016

 

 

 

Nike Air Max 270

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree