Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Езеро за акумулација на атмосферски води

 

Градоначалникот Тони Трајковски направи увид на малото вештачко езеро покрај обиколницата во Стајковци, кое пред неколку години беше направено од ЈП за државни патишта.

Езерцето има за цел да ја акумулира атмосферската вода која доаѓа од Скопска Црна Гора и поминува под автопатот, но во услови кога има нормални врнежи.

 


18.08.2016

 

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree