Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Фекална и атмосферска канализација на улица Товарник

Фекална и атмосферска канализација на улица Товарник


 

Во н. Ченто започна изградбата на прва фаза на фекална и атмосферска канализација за улица Товарник во Камник.

 

Во оваа фаза ќе се изведе фекална канализација Ф250 mm и атмосферска канализација Ф300 mm во должина од 265 m.

За оваа цел општина Гази Баба од својот буџет ке издвои средства во висина од 2.327.738 ден.

 

Изведувач на работите е фирмата Енергомонтажа од Скопје.

 


19.02.2016

 

 

 

Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -50%

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree