Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Гостување на Вешта жена во ,,Дневниот центар за стари лица“

Гостување на Вешта жена во ,,Дневниот центар за стари лица“


 

Во ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"- Маџари, дојдоа во посета дел од жените учеснички на Вешта жена.

 

Целта на посетата беше да ги посетат корисниците и да ги почестат со вкусни колачиња, кои ги приготвија во Дневниот центар и да се создаде една опуштена и топла домашна атмосфера на втор дом.

 

Се разменија рецепти и се подели благодарност кон гостинките. Лидија е Вешта жена со големо искуство повеќекратно наградувана, а сега веќе и ментор.

 

Гостувањето преставува убав гест, по повод Денот на жената , за да им се разубави еден ден на корисниците од третото доба.

 


09.03.2016

 

 

 

adidas

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree