Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Граѓани на Европа во Гази Баба

 

Градоначалникот Тони Трајковски денес на работна средба ги прими претставниците на земјите од Европската унија, Шпанија, Португалија, Кипар, Романија, Естонија и Италија кои се дел од проектот ТЕСЛА- кој е дел од програмата Европа за граѓаните.

По добивањето на сертификатот за Бизнис пријателска општина, Гази Баба стана дел од проетот ТЕСЛА кој се спроведува преку Регионалниот Бизнис Центар –Скопје.

На средбата гостите со претставници од општината разговараа и резменуваа искуства од областа на локалната самоуправа и функционирањето на повеќе нивоа, со цел да се добие појасна слика за бизнис можностите кои ги нуди општината.


13.05.2016

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree