Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Гран при турнир во стрелаштво „Скопје 2016“

 

На стрелиштето Камник, по 10 – ти пат се одржа интернационалниот Гран при турнир во стрелаштво „Скопје 2016“, во организација на Македонската спортска стрелачка федерација, помогната од општина Гази Баба, Генералштабот на АРМ и град Скопје.

На турнирот учествуваа над 400 стрелачи од повеќе земји кои се натпреваруваа во повеќе дисциплини.

Присутните ги поздравија градоначалникот Тони Трајковски, претседателот на Македонската спортска стрелачка федерација, Владимир Пандовски и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал потполковник Методија Величковски, кој го прогласи турнирот за отворен.

За посебен придонес и помош за реализација на јубилејниот интернационалниот Гран при турнир во стрелаштво, претседателот на Македонската спортска стрелачка федерација, Владимир Пандовски на градоначалникот Тони Трајковски му додели Благодарница.


15.05.2016

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree