Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Хуманитарна акција

 

Во пресрет на велигденските празници членовите од Здружението на слепи и лица со оштетен вид Скопје помогнати од општина Гази Баба и Црквата Архангел Михаил во чиј двор ги изложија своите домашно подготвени солени и благи погачи, колачи, бојосани јајца и други рецепти кои го симболизираат најголемиот христијански празник Велигден.

Меѓу присутните посетители во црквата беше и градоначалникот Тони Трајковски, кој купи од изложените производи и воедно донираше во средствата наменети за членови на здружението кои се наоѓаат во висок социјален ризик.


28.04.2016

Nike News

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree