Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Интервенции на фирмите за зимско одржување во Гази Баба

Интервенции на фирмите за зимско одржување во Гази Баба


 

Фирмите „Река Интернационал” и „Билдинг“, ангажирани за зимско одржување на улиците низ општина Гази Баба, во текот на вчерашните попладневни часови и денес, во раните утрински часови интервенираа со фрлање на сол и ризла.

 

Вчера интервенциите се правea на патниот правец од населените места Стајковци до Раштак и на критичните места во Железара и Ченто.

 

Денес во утринските часови се интервенираше на главната улица од Стајковци до Раштак, на споредните улички во населените места Булачани и Виниче и на критичните места во Железара и Ченто . За овие интервенции беа фрлени околу 10 тони сол со ризла.

 

Сообраќајот се одвива без застој.

 


17.01.2016

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree