Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Интервенции по првите врнежи од снег во Гази Баба

Интервенции по првите врнежи од снег во Гази Баба


 

Со првите врнежи на снег оваа зимска сезона, фирмите ангажирани за зимско одржување на улиците низ општина Гази Баба, во текот на вечерта и раните утрински часови интервенираа со специјални возила за расчистување на снег на критичните делници во општината.

 

Интервенциите се правea на патните правци во Железара, Ченто и населените места од Сингелиќ до Раштак, каде беа фрлени 8 тони сол.

 

Фирмите кои работат на зимско одржување во општина Гази Баба се „Река Интернационал” и „Билдинг“.

 


03.01.2016

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree