Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Јавна седница на комисијата за еднаквост на мажите и жените во Гази Баба

Јавна седница на комисијата за еднаквост на мажите и жените во Гази Баба


 

 Во општина Гази Баба беше одржана Јавна седница по повод Денот на жената, 8ми Март на тема „Зајакнување на капацитетите на општинските службеници и локални преставници за родово одговорно буџетирање“, каде се разговарше за можностите кои ги имаат општините и мерки кои треба да ги превземат за родова еднкавност и креирање на родово сензитивни буџети.

Исто така, Зелс има развиено и Електронска платформа за родова еднаквост на локално ниво-уникатна алатка во регионот, која е развиена со помош на внатрешните ресурси од стручната служба на ЗЕЛС http://rob.zels.org.mk.

 

Седницата ја отвори претседателката на Комисијата за едноквост на мажите и жените, Мица Младеновска а присуствуваа раководителите на сектори и одделенија од општината, директори на основни училишта и градинки од Гази Баба и претставникот од ЗЕЛС, Ирена Николов, која имаше кратка презентација за родовата еднаквост.

 


07.03.2016

 

 

 

Nike Air Force 1 Low Travis Scott AQ4211-100 Shoes – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree