Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Кока кола активна зона Гази Баба 2016

 

Градоначалникот Тони Трајковски и генералниот директор на Пивара Скопје, г-динот, Јован Радосављевиќ, денес го промовираа заедничкиот проект „Активна зона Гази Баба 2016" преку организиразни спортски активности и вклучени активни вежбачи на справите кои беа поставени во паркот кај салата Металург во н.Автокоманда.

Соработката која општината ја има со Пивара Скопје и Coca-Cola Компанијата е долгогодишна, па оттаму и партнерството за овој проект.

На овој начин бележиме почеток на проектот, кој за сите е од големо значење, пред се поради достапноста за граѓаните.

Физичката неактивност претставува голем фактор за ризик од нарушување на здравјето на граѓаните, а овој ризик може да се намали со фитнес, спорт и рекреација.

Гази Баба е меѓу спортски најактивните и најуспешните Општини во Република Македонија и сме горди кога работиме на промоција на активниот и здрав живот на граѓаните.


21.06.2016

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree