Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Корисниците од "Дневниот центар за стари лица"- Маџари на средба со пејачот Душко Георгиевск

Корисниците од "Дневниот центар за стари лица"- Маџари на средба со пејачот Душко Георгиевски


 

Корисниците од ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"- Маџари по повод новогодишните и божиќните празници имаа чест да ги посети пејачот Душко Георгиевски. Тој на средбата ги почести старите лица со убава песна и со скромни подароци.

 

Дружењето беше на заемно задоволство, а комуникацијата спонтана и природна. Се даде една слика за целосниот склоп на Душко, кој иако адвокат по професија во музиката остава голем впечаток, а сето тоа добива навистина на тежина кога старите лица воспоставија контакт со една семејна,традиционална и посебна личност.

 

Впечатокот од оваа средба не може да се опише со зборови, туку само присутните на дружењето можеа да понесат единствен спомен достоен за паметење.

 


15.01.2016

 

 

 

nike ladies air max invigor pink dress code Shadow Pale Ivory Celestial Gold CI0919-101 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree