Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Креативна работилница „Изработка на новогодишни елки“

Креативна работилница „Изработка на новогодишни елки“


 

Дечињата кои престојуваат во објектот „Пони“ , кој е дел од градинката „25 Мај“, реализираа креативна работилница за „Изработка на новогодишни елки“, кои се дел од активностите на проектот „Рециклирање со имагинација“.

 

Во рамките на спроведувањето на активностите од проектот, најмалите се едуцираат за селектирање и рециклирање на отпадот, заштита на животната средина, запознавање со материјалите за рециклирање и слично.

 

Активноста беше спроведена со голем интерес каде што при изработката на елките дојде до израз креативноста на дечињата.

 

 

 


11.01.2016

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree