Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Креативни активности во градинката „25 Мај"

 

Дечињата од градинката „25 Мај" реализираа активност „Посета на Јавното претпријатие „Водовод"—центар за санитарна конторла на вода " каде што имаа можност да се запознаат со бактериолошко загадување и чиста вода за пиење.

Притоа од страна на вработениот стручен тим, најмалите имаа можност да ја проследат презентација со која беа опфатени процесот на прочистување на водата за пиење.

Реализацијата на активностите на проектот „Градини во детските градинки" продолжува да се спроведува каде што децата имаат можност да се запознаат со значењето на одгледување на раниот зеленчук.


12.04.2016

 

 

 

Nike Air Force

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree