Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Креативни активности во градинката „25 Мај“

Креативни активности во градинката „25 Мај“


 

Најмалите кои престојуваат во објектите на градинката „25 Мај“ спроведоа активности кои имаат за цел поттикнување на креативноста кај децата, самостојноста и другарувањето, кои се важни за нивниот развој.

 

Во објектот „Морковче“ дечињата правеа пита од зеленчукот кој го одгледуваат во нивната градина.

 

Децата од објектот „Детелинка“ го разубавија просторот на градинката садејќи цвеќиња во дворот.

 

Во објектот „Пони“ се спроведе работилница на тема „Расцветани дрвја“, каде дечињата од рециклирачки материјал изработија дрвја.

 


24.03.2016

 

 

 

Air Jordan Release Dates Calendar

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree