Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Манифестација "Петровденско чествување"

 

Во рамките на програмата на Културно Лето Гази Баба 2016, во н.м Јурумлери во дворот на црквата Св.Петар и Павле, се одржа манифестацијата "Петровденско чествување". Овој настан се одржува традиционално по четврти пат со цел одбележување на големиот празник Петровден.

Градоначалникот Тони Трајковски беше присутен на настанот и се обрати пред големиот број на граѓани.

За веселата,празнична атмосфера се погрижија македонските естрадни ѕвезди: Ани Малинкова, Антониа Гиговска, Лајв бенд, Трио Џентлмени, Дарко Билбиловски и групата Ајазмо.


14.07.2016

Adidas Yeezy shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree