Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Манифестација „Спасовден“

 

По повод христијанскиот празник Вознесение Христово-Спасовден, во црквата Св.Спас во н.Маџари, за прв пат се одржа манифестација со цел одбележување на големиот празник.

Пред големиот број на граѓани настапија ѕвездите од македонската естрада: Благица Павловска, Јордан Митев, Дарко Билбиловски,Екстра бенд, Дамјан Димески како и играорките од Културно Уметничкото Друштво „Јонче Христовски“.

Прекрасниот амбиент на црквата Св.Спас дополнително ја разубави атмосферата на целиот настан.


09.06.2016

『アディダス』に分類された記事一覧

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree