Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Манифестација „Ѓурѓовденско чествување“ во Сингелиќ

По повод верскиот празник Свети Ѓорѓија - Ѓурѓовден, во црквата во Сингелиќ се одржа манифестацијата „Ѓурѓовденско чествување“. Оваа манифестација се одржува третта година по ред и е дел од Програмата за култура на општина Гази Баба за 2016 година.

 

Целта на одржување на овој настан е чествување на Свети Ѓорѓија, а воедно и можност за презентација на нашето културно богатство и одржување на вековната традиција. На манифестацијата учествуваа членовите на ЦМФ Митеви и Културно уметничко друштво од Нови Сад, Република Србија, кои пред големиот број на верници изведоа неколку ора од своите краеви.

На овој убав настан присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски, кој на сите присутни им го честита празникот, а на гостите од Нови Сад им посака пријатен престој во нашата општина.


06.05.2016

 

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree